Як утеплити житло – чотири ефективні поради

Як утеплити житло – чотири ефективні поради

10/10/23 в 01:11
8736
Корисне

Як утеплити житло

Зростання рахунків за комунальні послуги, нерівномірний розподіл температури та протяги змушують задуматися про економію ресурсів та утеплення свого житла. Особливо актуальним це питання стає в умовах екстрених відключень електроенергії.

При правильному утепленні квартири можна домогтися зниження втрат тепла і підвищення температури в приміщенні. Для досягнення оптимального результату необхідний комплексний підхід, який включає утеплення максимальної кількості площі в будинку.

Нижче ми розглянемо кілька практичних кроків, які ви можете зробити для швидкого та бюджетного утеплення вашої квартири.

Утепліть стіни та підлогу

Близько третини всього тепла, що втрачається в неізольованому будинку, йде через стіни, і близько 10 % через підлогу. Стіни і підлогу не так просто утеплити кардинально, для цього потрібно робити ремонт, адже часткове утеплення як зовні, так і всередині не завжди дає потрібний результат.

Підлогу, залежно від її типу, найчастіше утеплюють підігрівом, гідроізоляцією та будівельною сумішшю, встановленням бетонної стяжки, укладанням утеплювача.

Стіни, також залежно від виду (суцільні або порожнисті), зсередини утеплюються шляхом встановлення ізоляційних плит або зведення каркаса, який заповнюється ізоляційним матеріалом. Зовні – кріпленням до стіни шару ізоляційного матеріалу з подальшим покриттям його штукатуркою або облицюванням.

Якщо ж ви шукаєте швидке рішення, ви можете вдатися до максимально простого, при цьому не менш ефективного способу – постелити килими на підлозі і встановити їх на стінах. За словами представників Kylymia, слід віддати перевагу найтеплішим матеріалам: з натуральних – шерсть, із синтетичних – поліестер чи акрил. Для максимальної теплоізоляції бажано, щоб килим покривав якомога більшу площу кімнати.

Зображення Oleksandr Pidvalnyi з сайту Pixabay

Зробіть свій будинок герметичним

Почніть з виявлення будь-яких щілин та тріщин у дверних отворах, вікнах, підлогах та інших місцях. Додатково допомогти в цьому зможе вогонь – піднесіть сірник або запальничку до потенційної тріщини і якщо полум'я мерехтітиме, значить, є щілина. Найкраще цей метод працює з вікнами.

Щоб закрити щілини, використовуйте герметик, монтажну піну або ущільнювальні стрічки.

Оновіть вікна

Старі вікна часто менш енергоефективні. Розгляньте можливість переходу на вікна з подвійним склопакетом та покриттям з низьким коефіцієнтом випромінювання. Вони діють як бар'єр, запобігаючи проникненню холоду всередину, а також забезпечують гарне шумопоглинання.

Якщо немає можливості замінити старі вікна, усуньте всі щілини за допомогою герметика, монтажної піни або ущільнювача.

Також радимо використовувати на вікнах жалюзі та щільні штори, щоб зменшити втрати тепла.

Утепліть двері

Як і вікна, двері можуть бути джерелом тепловтрат. Подумайте про встановлення подвійних дверей. Або можна вдатися до бюджетних способів і застосувати ущільнювачі, монтажну піну або інші способи, щоб зробити прилягання дверей до рами максимальним.

Насамкінець, пам'ятайте, що утеплення вашого будинку – це інвестиція в тепло та енергоефективність. За допомогою нескладних практичних кроків ви перетворите своє житло на тепле та затишне місце. Ви не тільки насолоджуватиметеся більш комфортним та теплим проживанням холодів, але також відчуєте економію на комунальних платежах. Повною мірою утеплитися вам дозволить лише комплексний підхід. Вибір одного з можливих варіантів дозволить знизити втрати тепла, проте цього не завжди достатньо. 

Перше зобржаення від Nachelle Nocom on Unsplash

Теги статьи
Так же вам будет интересно